Загальна інформація

Акціонерне товариство «Укртранснафта» створене у 2001 році на базі ДАТ «Магістральні нафтопроводи «Дружба» та ДАТ «Придніпровські магістральні нафтопроводи» (на цей час – філії Товариства) з метою оптимізації роботи нафтотранспортної системи України та впровадження єдиної політики в цій галузі.
У 2007 році, згідно з рішенням акціонерів ВАТ «Укртранснафта» від 10 серпня 2007 року, у складі Товариства створена філія «Південні магістральні нафтопроводи».

У зв’язку з приведенням Статуту та внутрішніх документів ВАТ «Укртранснафта» у відповідність до норм Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI ВАТ «Укртранснафта» з 10 червня 2011 року перейменовано на Публічне акціонерне товариство «Укртранснафта», скорочене найменування – ПАТ «Укртранснафта».
Загальними зборами акціонерів ПАТ «Укртранснафта» 21 травня 2018 року прийнято рішення № 169 про зміну типу Товариства з «публічного» на «приватне». У зв’язку зі зміною типу Товариства змінено найменування Товариства:
– повне найменування українською мовою – Акціонерне товариство «Укртранснафта»;
– скорочене найменування українською мовою – АТ «Укртранснафта».
Засновником і єдиним акціонером Товариства є Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».

Стратегічні напрямки розвитку:
  • збільшення обсягів транспортування нафти магістральними нафтопроводами;
  • забезпечення надійного та безперебійного транспортування нафти як на нафтопереробні підприємства України, так і транзитом до європейських споживачів;
  • диверсифікація джерел і маршрутів постачання нафти в Україну та її транзиту територією України з метою посилення енергетичної безпеки держави;
  • дотримання найвищих стандартів якості послуг з транспортування нафти територією України;
  • забезпечення надійного функціонування та комплексного розвитку національної нафтотранспортної системи шляхом реалізації перспективних інвестиційних проектів.
Історія
Розвиток трубопровідного транспорту нафти i нафтопродуктів в Україні тісно пов’язаний з розвитком нафтовидобувної та нафтопереробної промисловості, а також з можливостями експорту нафти та нафтопродуктів через територію України
1960-1970

Будівництво нафтопроводів в Україні розпочалось у 60-х роках двадцятого століття. Перший в Україні нафтопровід «Долина — Дрогобич» довжиною 58,4 км був збудований у 1962 році для транспортування нафти на Дрогобицький нафтопереробний завод.

Читати далі
1970-1980

Другу нитку нафтопроводу «Дружба» довжиною 686,5 км, дiаметром 720 мм всією територією України i сім суміщених з першою ниткою нафтоперекачувальних станцій було збудовано у період з 1970-1974 років.

Читати далі
1980-1990

У 1985 році введено в експлуатацію другу нитку нафтопроводу «Тихорецьк — Лисичанськ» діаметром 720 мм, протяжністю 185 км територією України. Загальна потужність цих нафтопроводів вiд Лисичанська до Тихорецька з чотирма нафтоперекачувальними станціями (з них — дві на території України) склала 34 млн т/рiк.

1990-2002

З метою диверсифікації поставок нафти на українські нафтопереробні заводи та розширення транзитних можливостей України у 1993 році було розроблено техніко-економічне обґрунтування будівництва морського нафтоперевалювального комплексу.

Читати далі
2002-наш час

У 2004 році запущено нафтопровід «Одеса — Броди» (в реверсному напрямку). Нафтопровід вартістю 550 млн грн будувався протягом 1996-2001 років і за планами повинен був використовуватись для транзиту каспійської нафти в країни Східної та Центральної Європи, обминаючи територію Росії.

Читати далі