ЗА ДВІ ДОБИ УКРТРАНСНАФТА ВИКРИЛА ДВІ СХЕМИ РОЗКРАДАННЯ НАФТИ

Впродовж 21-23 вересня служба безпеки АТ «Укртранснафта» спільно із правоохоронними органами викрила дві схеми розкрадання нафти із магістральних нафтопроводів – у Львівській та Дніпропетровській областях.

23 вересня у містечку Дашава Львівської області правоохоронці за участі служби безпеки Товариства в ході проведення слідчих дій затримали п’ятьох підозрюваних у викрадені нафти з магістрального нафтопроводу «Броди-Держкордон». На місці затримання було виявлено вантажівку Volvo з автоцистерною об’ємом 38 куб. м майже повністю заповненою нафтою та автомобіль Mercedes із саморобною ємністю у кузові об’ємом 12 куб. м. Також на місці події було знайдено три гумові ємності загальним обсягом 100 куб. м, допоміжне обладнання для крадіжки нафти та закінчення трикілометрового відводу, прокладеного в напрямку нафтогону «Броди-Держкордон».

За оперативною інформацією комплекс будівель, де було затримано підозрюваних і виявлено знаряддя злочину, орендує Дрогобицька госпрозрахункова філія міжрегіонального центру професійної медичної та соціальної реабілітації інвалідів.

Інший випадок стався 21 вересня у Дніпропетровській області поблизу м. Жовті Води. Під час оперативних заходів із використанням безпілотників працівники служби безпеки Товариства спільно із патрульною поліцією виявили автомобіль КамАЗ без номерних знаків, який використовувався для вивезення краденої нафти із магістрального нафтогону «Кременчук-Херсон». В ході огляду транспортного засобу знайшли замасковану цистерну ємністю 10 куб. м та спеціальне обладнання для крадіжки нафти.

Під час огляду території ангару, де базувався КамАЗ, правоохоронці виявили ще два вантажні автомобілі Volvo з незареєстрованими ідентичними номерними знаками. Вантажівки обладнані ємностями та набором інструментів для крадіжки нафти. Окрім цього, в ангарі виявили й інше допоміжне устаткування для викачки нафти.

За кожним із цих випадків крадіжки нафти наразі тривають слідчі дії.

«З огляду на те, що зловмисники постійно вдосконалюють свої методи розкрадання нафти, є технічно підкованими та забезпечені спеціальним інвентарем, можна зробити висновок, що ми протистоїмо організованій злочинній групі, яка готова вкладати і вкладає чималий фінансовий ресурс у таку свою протиправну діяльність. Та ми теж не стоїмо на місці і, зокрема вже вдосконалили засоби виявлення пошкоджень нафто- і конденсатопроводів та постійно вживаємо всіх необхідних заходів для оперативного викриття таких схем і захисту законних інтересів Товариства», – зазначають у службі безпеки дивізіону «Нафтогаз Нафта».

Нагадаємо, з початку 2020 року працівниками дивізіону «Нафтогаз Нафта» було виявлено та ліквідовано 26 врізок до нафто- та конденсатопроводів.