З МОМЕНТУ ВІДНОВЛЕННЯ ТРАНЗИТУ НЕ ЗАФІКСОВАНО ЖОДНОГО ВИПАДКУ НАДХОДЖЕННЯ НЕЯКІСНОЇ НАФТИ ДО УКРАЇНСЬКОЇ ДІЛЯНКИ «ДРУЖБИ»

У зв’язку з появою у засобах масової інформації повідомлень про призупинку прийому нафти чеською стороною через підвищений вміст хлорорганічних сполук у сировині, яка транспортується південною гілкою «Дружби», повідомляємо, що АТ «Укртранснафта» не зафіксувало повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону «Дружба» і забезпечує транзит до Європи у плановому режимі.

Укртранснафта щодня проводить аналіз проб нафти, яка надходить на територію України для потреб європейських споживачів. Результати цих досліджень показують, що вміст хлорогранічних сполук у складі нафти не перевищує допустиму норму (до 5 ppm при нормі 10 ppm). Якість сировини також контролює міжнародна сюрвеєрська компанія «SGS».

Окрім цього, помилковість побоювань чеських колег підтвердила словацька сторона, яка провела повторний аналіз проб нафти і повідомила, що вміст хлорорганіки у сировині не перевищує допустиму норму (4,6 ppm при допустимій нормі 10 ppm).