УКРТРАНСНАФТА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ХІІ ЗАСІДАННІ ПРАВЛІННЯ МАТН

25 вересня 2019 року в Алмати (Республіка Казахстан) завершилось ХІІ засідання правління Міжнародної асоціації транспортувальників нафти (МАТН). Українську делегацію очолив генеральний директор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко.

В ході засідання учасники МАТН обговорили нагальні питання співпраці, актуалізували план діяльності Асоціації на 2019-2020 рр. та розглянули результати роботи трьох Постійних експертних груп – з енергоефективності, постачання нафти та юридичних питань.

Окрім цього, під час засідання учасники Асоціації створили постійну експертну групу «Ефективна, надійна і безпечна експлуатація систем магістральних трубопроводів». Також одним з важливих питань порядку денного стало прийняття до складу МАТН нового учасника в якості спостерігача – хорватської JANAF, яка управляє системою нафтопроводів і надає послуги зі зберігання сирої нафти і нафтопродуктів як для хорватських, так і для іноземних споживачів у шести країнах Південно-Східної та Центральної Європи.

Довідково: Міжнародну асоціацію транспортувальників нафти (МАТН) створили у 2013 році. Серед завдань Асоціації – сприяння в координації зусиль щодо ефективного розвитку нафтотранспортних систем компаній-учасників і підтримка стабільності міжнародного транспортування нафти. В рамках діяльності МАТН обговорюються питання тарифоутворення, діагностики, експлуатації нафтопроводів, зберігання нафти (нафтопродуктів), вироблення стратегічних кроків, пов’язаних з транспортуванням нафти. Засновником МАТН є нафтотранспортна компанія АТ «МЕРО» (Чехія). На сьогодні до складу МАТН входить 8 компаній: АТ «МЕРО» (Чехія), ПАТ «Транснефть» (Росія), АТ «КазТрансОйл» (Казахстан), АТ «Транспетрол» (Словаччина), ВАТ «Гомельтранснефть Дружба» (Білорусь), АТ «MOЛ» (Угорщина), АТ «Укртранснафта» (Україна), CNPC (Китай).