УКРТРАНСНАФТА ВИЯВИЛА НА ЗАКАРПАТТІ СЕМИКІЛОМЕТРОВИЙ САМОРОБНИЙ ВІДВІД ДЛЯ РОЗКРАДАННЯ НАФТИ

Спеціалісти Укртранснафти разом з правоохоронцями виявили у Закарпатській області семикілометровий шланг-відвід для несанкціонованого відбору нафти із нафтопроводу «Дружба», де 11 грудня 2018 року внаслідок зловмисного втручання в його роботу на ділянці «Броди-Держкордон» сталась розгерметизація.

Маршрут саморобного відводу пролягає від «врізки» у нафтогін до приватного будинку у с. Руське Мукачівського району (вул. Духновича, 10) і далі – в напрямку м. Мукачево. При цьому він охоплює близько 100 земельних ділянок сільськогосподарського призначення і веде до міжнародного автошляху Київ-Чоп (М06).

Наразі закінчення відводу виявлено у м. Мукачево перед автодорогою Мукачево – Берегово (М24), неподалік від стаціонарного поста дорожньої патрульної поліції. Не виключено, що відвід за допомогою установки горизонтально-направленого буріння прокладено під трасою і спорудами різних господарюючих суб’єктів до приміщення у Мукачево (вул. Ужгородська, 167), де у грудні минулого року працівники поліції виявили частково заповнений краденою нафтою гумовий резервуар та обладнання, що може використовуватися для несанкціонованого підключення до нафтопроводів.

За заявою Укртранснафти Мукачівським ВП ГУНП в Закарпатській області відомості про злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12018070120001321 від 1 грудня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 292 КК України.

Незважаючи на те, що з часу виявлення зловмисного пошкодження нафтопроводу та відкриття кримінального провадження пройшло вже півтора місяця, винні особи не встановлені, а речові докази – заповнений нафтою відвід та гумовий резервуар, не демонтовані і не вилучені.

Через це існує реальна загроза розливу нафти, забруднення ґрунтів, водних об’єктів, пожежі, пошкодження комунікацій, які забезпечують життєдіяльність мешканців Мукачево, а також небезпека для належного функціонування доріг міжнародного значення.