УКРТРАНСНАФТА ВИБОРОЛА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ ПРАВО НА ПЕРЕГЛЯД СПРАВИ ПРО ПОСТАЧАННЯ НЕЯКІСНОГО УСТАТКУВАННЯ

Верховний Суд 11 вересня 2019 року направив до суду першої інстанції справу АТ «Укртранснафта» проти ТОВ «Файн-Ел» про постачання неякісного обладнання. «Укртранснафта» продовжить вимагати від «Файн-Ел» повернення авансового платежу та оплати штрафу за неякісне обладнання, поставлене в 2017 році.

Нагадаємо, у 2016 році «Файн-Ел» зобов’язалось поставити «Укртранснафті» верстат токарний, свердлильний та фрезерний для обробки металу. Контракт включав також вартість монтажу, налагоджувальних робіт та випробувань за участю представника заводу-виробника Dalian Dahui Machine Tool Co., Ltd. (Китай).

Проте, комісія «Укртранснафти», що приймала обладнання, виявила: пошкодження та дефекти обладнання, відсутність оригіналів усіх якісних, технічних та гарантійних документів, передбачених договором та відсутність у «Файн-Ел» оригіналів доручень представника заводу-виробника Dalian Dahui Tool Co., Ltd.

Окрім того, з’ясувалось, що вказаний у договорі китайський виробник не виробляв та не продавав ніякого обладнання для України, зокрема і верстат ТРХ6113В/2 (серійний номер № В171340). Не вироблявся такий верстат і для інших країн.

Також правоохоронні органи повідомили «Укртранснафту», що підписи на наданих постачальником документах від імені виробника з КНР, і самі документи – підроблені, а судова експертиза засвідчила, що верстат є саморобним пристроєм, виготовленим з вузлів, що були раніше у використанні.

Через такі істотні порушення умов договору, «Укртранснафта» відмовилась від договірних стосунків з «Файн-Ел». Проте, недобросовісний постачальник не лише не повернув аванс, але й звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до «Укртранснафти» про стягнення з компанії боргу з урахуванням інфляції та пені.

«Укртранснафта» у відзиві на позовну заяву проти заявлених вимог представила інспекційний звіт про істотне порушення «Файн-Ел» умов договору щодо якості поставленого товару та його походження.

Наразі поставлений верстат вилучений з цивільного обороту та є речовим доказом у кримінальному провадженні, відкритому правоохоронними органами за заявою «Укртранснафти» про підробку документів на технічне устаткування.