УКРТРАНСНАФТА У СЕРПНІ ЗБІЛЬШИЛА ОБСЯГИ ТРАНСПОРТУВАННЯ НАФТИ НА 27,9%

Загальний обсяг транспортування нафти системою магістральних нафтопроводів у серпні 2019 року становить 1,617 млн тонн, що на 27,9% більше, ніж у серпні 2018 року. Це рекордний обсяг транспортованої нафти за місяць з квітня 2015 року.

Обсяг перекачування нафти для споживачів України (НПЗ) у серпні 2019 року збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 23,3% – до 227,7 тис. тонн, що є рекордним місячним показником транспортування нафти на НПЗ за останні 4,5 роки. А транзит нафти до країн Європи у серпні цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого зріс на 28,7% – до 1,390 млн тонн. Востаннє більший обсяг транзиту нафти за місяць (1,547 млн тонн) Укртранснафта забезпечила у березні 2015 року.

Загальний обсяг транспортованої нафти для потреб українських та європейських споживачів за результатами восьми місяців 2019 року становить 9,544 млн тонн нафти (на 5,3% менше порівняно з таким періодом у 2018 р.), з яких обсяг транспортування нафти для НПЗ України складає 1,522 млн тонн (на 9,8% більше, ніж у січні-серпні 2018 р.), а транзит – 8,022 млн тонн (зниження на 7,7% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 р.).

«У серпні Укртранснафта забезпечила транзит навіть більших обсягів нафти, ніж планувалось на початку місяця. Тож компанія поступово надолужує недопрокачані об’єми, спричинені призупинкою роботи нафтопроводу «Дружба» у квітні», – зазначив генеральний директор АТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко.

Нагадаємо, зниження обсягів транзиту нафти, яке вплинуло на загальний показник її транспортування, обумовлене вимушеною зупинкою роботи нафтопроводу «Дружба» 25 квітня 2019 року через відмову прийому російської сировини із вмістом хлорорганічних сполук, що перевищує допустиму норму, на приймально-здавальній дільниці «Будковце» (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти «Фенешлітке» (Угорщина).

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу Укртранснафті вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з необхідністю європейських партнерів додаткового часу на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня.

Відтоді АТ «Укртранснафта» не фіксувало повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону «Дружба» і забезпечує безперебійний транзит до Європи.

АТ «Укртранснафта» – оператор системи магістральних нафтопроводів України, загальна протяжність яких становить 4,767 тис. км. Компанія входить до складу дивізіону «Нафта» Групи «Нафтогаз».