УКРТРАНСНАФТА У ЛИПНІ НАРОСТИЛА ОБСЯГИ ТРАНСПОРТУВАННЯ НАФТИ НА НПЗ УКРАЇНИ

У липні 2019 року обсяг перекачування нафти для споживачів України (НПЗ) зріс у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,2% – до 200,8 тис. тонн. Зокрема, у липні 2019 року Укртранснафта транспортувала на НПЗ 27,4 тис. тонн американської нафти сорту Bakken.

Транзит до країн Східної Європи, порівняно з липнем 2018 року, знизився на 16,9% – до 1,041 млн тонн. Проте, у порівнянні з червнем цього року – зріс на 16,1%.

Загальний обсяг транспортування нафти системою магістральних нафтопроводів у липні 2019 року становить 1,242 млн тонн, що на 13,7% менше, ніж у липні 2018 року.

Загальний обсяг транспортованої нафти для потреб українських та європейських споживачів за результатами січня-липня 2019 року становить 7,926 млн тонн нафти (на 10% менше порівняно з таким періодом у 2018 р.), з яких обсяг транспортування нафти для НПЗ України складає 1,294 млн тонн (на 7,7% більше, ніж у січні-липні 2018 р.), а транзит – 6,633 млн тонн (зниження на 12,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 р.).

У липні Укртранснафта забезпечила безперебійний транзит нафти впродовж усього місяця та виконала місячний план з транспортування нафти.

Нагадаємо, зниження обсягів транзиту нафти, яке вплинуло на загальний показник її транспортування, обумовлене вимушеною зупинкою роботи нафтопроводу «Дружба» 25 квітня 2019 року через відмову прийому російської сировини із вмістом хлорорганічних сполук, що перевищує допустиму норму, на приймально-здавальній дільниці «Будковце» (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти «Фенешлітке» (Угорщина).

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу Укртранснафті вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з необхідністю європейських партнерів додаткового часу на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня.

Відтоді АТ «Укртранснафта» не фіксувало повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону «Дружба» і забезпечує транзит до Європи у плановому режимі.

Зазначимо, на разі АТ «Укртранснафта» отримало від ПАТ «Транснефть» частину компенсації у розмірі понад 2,9 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу «Дружба». Це, зокрема, вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні-травні.