УКРТРАНСНАФТА РЕАЛІЗУВАЛА 36 ТИС. ТОНН НАФТИ НА БІРЖОВИХ ТОРГАХ

24 квітня 2019 року АТ «Укртранснафта» успішно провело два аукціони з продажу нафти на електронних біржових торгах ТБ «Українська енергетична біржа».

На першому аукціоні 1 тис. тонн нафти сорту Urals придбало АТ «Укргазвидобування». На другому – три лоти по 10 тис. тонн нафти сорту Azeri Light придбало ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та один лот на 5 тис. тонн – АТ «Укргазвидобування».

Реалізація 30 тис. тонн нафти сорту Azeri Light відбувалась на умовах відвантаження з морського нафтового терміналу «Південний» (Одеська обл.) і 5 тис. тонн – із резервуарів ЛВДС «Броди» (Львівська обл.).

Продаж 1 тис. тонн нафти сорту Urals проходив на умовах відвантажень автомобільним транспортом з нафтоперекачувальної станції «Великоцьк» (Луганская обл.).

Весь обсяг проданої нафти не задіяний у роботі нафтотранспортної системи України (не є нафтою для виробничо-технічних потреб та не є основним засобом Товариства).

Продаж здійснювався на основі рішень акціонера – НАК «Нафтогаз України» зі встановленням стартової вартості товару за формулою у прив’язці до котирувань агентства Platts зі 100% попередньою оплатою.

У 2018 році АТ «Укртранснафта» на електронних біржових торгах реалізувала 82 тис. тонн товарного залишку нафти сорту Azeri Light та 2 тис. тонн нафти сорту Urals.