УКРТРАНСНАФТА ПРОДОВЖУЄ ТРАНЗИТ НАФТИ У СТАНДАРТНОМУ РЕЖИМІ

Транзит південною гілкою магістрального нафтопроводу «Дружба» відбувається у плановому режимі. Добовий обсяг перекачуваної нафти для потреб європейських споживачів сягає 40 тис. тонн, що відповідає діючим зобов’язанням АТ «Укртранснафта».

Оператор нафтотранспортної системи України Укртранснафта не виключає призупинку транзиту російської нафти до Європи «Південною Дружбою», якщо Угорщина та Словаччина відмовляться приймати неякісну нафту.

Разом з тим наголошуємо, що за якість нафти несе відповідальність країна-постачальник.

Зазначимо, що проведення лабораторних досліджень для визначення показників якості транспортованої нафти не регламентоване для компаній, що здійснюють її транспортування нафтопроводами.

Нагадаємо, 19 квітня 2019 року ВАТ «Гомельтранснефть Дружба» (Республіка Білорусь) повідомила АТ «Укртранснафта» про надходження з технологічної ділянки магістрального нафтопроводу АТ «Транснефть – Дружба» (Російська Федерація) нафти з погіршеними показниками якості.

Згідно з лабораторними дослідженнями ЛВДС «Мозир» (Республіка Білорусь) показник частки органічних хлоридів у нафті, яка постачається із Росії, в кілька разів перевищує допустиму норму. Тому білоруська сторона попросила РФ негайно застосувати всі необхідні заходи для недопущення можливих збитків та інших негативних наслідків.