Укртранснафта приєдналася до проекту ProZorro.Продажі

ПАТ «Укртранснафта» долучилося до системи електронних аукціонів ProZorro.Продажі – спільного проекту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна та Transparency International Україна.

27 квітня генеральний директор ПАТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко підписав Декларацію про приєднання до проекту.

«Нам вже вдалося заощадити десятки мільйонів гривень завдяки вдосконаленню процедури закупівель Товариства і приєднанню до системи Prozorro. Робота із новою електронною системою ProZorro.Продажі дозволить нам ефективніше розпоряджатися майном та продати неліквідні активи: металобрухт, автотранспорт, що підлягає списанню. Це також дасть нам змогу реалізувати непрофільні активи за ринковою ціною: цілісні майнові комплекси, допоміжні виробництва та адміністративні будівлі в Рівненській, Львівській, Полтавській та інших областях», – відзначив Микола Гавриленко.

Електронна торгова система ProZorro.Продажі має дворівневу структуру – центральну базу даних, яку адмініструє Transparency International, та підключені до неї електронні майданчики. Використання системи забезпечує прозорість проведення аукціонів і надає можливість спостерігати за ходом торгів в режимі реального часу.

Результати електронних аукціонів, які оформлюються протоколом центральної бази даних, доступні для перегляду всіма користувачами системи, а інформацію про виставлені на продаж лоти можна побачити на всіх майданчиках одразу. Така структура системи забезпечує рівний доступ до даних, а отже більшу кількість учасників аукціонів та посилену конкуренцію.

Новий напрямок роботи системи ProZorro.Продажі – реалізація державного майна через систему електронних аукціонів – був запущений 3 березня. До проекту вже долучилися Міністерство інфраструктури України, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування», ДП НАЕК «Енергоатом» та інші.