УКРТРАНСНАФТА ПОВНІСТЮ ВИТІСНИЛА НАФТУ З ПІДВИЩЕНИМ ВМІСТОМ ХЛОРОРГАНІКИ З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

18 січня 2020 року АТ «Укртранснафта» завершило витіснення російської нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук з української ділянки нафтопроводу «Дружба» до словацько-українського кордону, а 21 січня – до Пункту здачі нафти «Будковце» (Словаччина).

Під час витіснення російської нафти із завищеним вмістом хлоридів Укртранснафта щодня разом із міжнародною сюрвеєрською компанією SGS перевіряла якість нафти, що надходить з Росії, і не фіксувала повторних випадків надходження забрудненої сировини.

При цьому з часу потрапляння до нафтопроводу «Дружба» неякісної російської нафти його оператори вдосконалили системи контролю якості сировини, щоб убезпечитись від можливого повторення подібних випадків у майбутньому.

Зокрема, зі свого боку Укртранснафта повністю реалізувала функцію взаємодії з білоруською, словацькою та угорською сторонами та в автоматичному режимі отримує інформацію з вузлів обліку нафти та її якісні параметри. Окрім цього, Укртранснафта облаштувала на ЛВДС «Броди» спеціалізовану лабораторію міжнародного зразка, обладнання якої, зокрема, дозволяє оперативно визначати концентрацію хлорорганіки у нафті.

Впродовж всього періоду витіснення неякісної російської нафти з української ділянки нафтопроводу «Дружба» ПАТ «Транснефть» резервувало виробничі потужності Укртранснафти та сплатило Товариству за надання цієї послуги з травня 2019 року по січень 2020 року 4 336,2 тис. євро компенсації.

Нагадаємо, внаслідок потрапляння хлороганічних сполук до нафтопроводу «Дружба» російську нафту відмовились приймати у Словаччині та Угорщині, до яких транспортує нафту «Укртранснафта». У зв’язку з цим компанія вимушено зупиняла транзит з 25 квітня до 11 травня 2019 року та з 17 до 21 травня 2019 року.