УКРТРАНСНАФТА ПОСИЛИЛА КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ НАФТИ У ЗВ‘ЯЗКУ З ІНФОРМАЦІЄЮ ВАТ «ГОМЕЛЬТРАНСНЕФТЬ ДРУЖБА» ПРО НАДХОДЖЕННЯ НЕЯКІСНИХ ОБСЯГІВ З РФ

19 квітня 2019 року ВАТ «Гомельтранснефть Дружба» (Республіка Білорусь) повідомила АТ «Укртранснафта» про надходження з технологічної ділянки магістрального нафтопроводу АТ «Транснефть – Дружба» (Російська Федерація) нафти з погіршеними показниками якості.

Згідно з лабораторними дослідженнями ЛВДС «Мозир» (Республіка Білорусь) показник частки органічних хлоридів у нафті, яка надходить із Росії, в кілька десятків разів перевищує допустиму норму. Тому білоруська сторона попросила РФ негайно застосувати всі необхідні заходи для недопущення можливих збитків та інших негативних наслідків.

У зв’язку із цим оператор нафтотранспортної системи України АТ «Укртранснафта» посилило контроль якості нафти, яка транспортується через територію України. Разом з тим зазначимо, що проведення лабораторних досліджень для визначення показників якості транспортованої нафти не регламентоване для компаній, що здійснюють її транспортування нафтопроводами.

При цьому транспортування та використання нафти неналежної якості створює значні ризики ушкоджень технологічного обладнання Укртранснафти (трубопроводів, нафтових насосів та резервуарів).

Транзит нафти до європейстких споживачів і її транспортування на НПЗ України відбувається у штатному режимі.