УКРТРАНСНАФТА ПЛАНУЄ ПОВНІСТЮ ЗВІЛЬНИТИ ВІД НАФТИ УКРАЇНСЬКУ ДІЛЯНКУ НАФТОПРОВОДУ КУЙБИШЕВ-ЛИСИЧАНСЬК ДО КІНЦЯ РОКУ

АТ «Укртранснафта» планує до кінця 2020 року завершити роботи з витіснення нафти з української ділянки магістрального нафтопроводу «Куйбишев-Лисичанськ» та повністю заповнити її консервантом.

Основні роботи з витіснення нафти з нафтопроводу Товариство провело у 2014 році, але з технічних причин в повному обсязі не завершило. У 2018 році, після влаштування фізичного розриву на кордоні України, роботи з витіснення нафти були продовжені. Враховуючи технічні особливості цього процесу, витіснення проводиться виключно в період плюсових температур (з початку травня до кінця жовтня).

Витіснену нафту, як і минулого року, планується перевезти автомобільним транспортом в резервуарний парк Товариства на ЛВДС «Кременчук» у Полтавській області.

Звільнення нафтопроводу від залишків нафти дозволить не лише зберегти його експлуатаційну придатність, але й підвищити техногенну та екологічну безпеку в регіоні. Окрім цього, витіснення нафти унеможливить розкрадання сировини через зловмисні пошкодження нафтогону (врізки).

При цьому зазначимо, що весь обсяг нафти, що перебував та перебуває в українській ділянці магістрального нафтопроводу «Куйбишев-Лисичанськ» є власністю АТ «Укртранснафта». Він не задіяний у роботі нафтотранспортної системи України (не є нафтою для виробничо-технічних потреб та не є основним засобом Товариства).

Довідково:

АТ «Укртранснафта» експлуатує магістральний нафтопровід «Куйбишев – Лисичанськ» на ділянці км 926 – км 1089, яка проходить на території Луганської області.

Транспортування нафти цією ділянкою припинено у березні 2012 року.

У 2014 році відповідно до статті 16 Закону України «Про трубопровідний транспорт» (підприємства трубопровідного транспорту зобов’язані забезпечувати консервацію трубопроводів, що не функціонують більше одного року) цю ділянку перевели в режим утримання в безпечному стані з підтримкою її експлуатаційної придатності.

В 2018 році за участю російського оператора нафтопроводів ПАТ «Транснефть», після узгоджень з відповідними державними органами, зокрема, з Державною прикордонною службою України, на кордоні між Україно та Росією було облаштовано фізичне роз’єднання нафтотранспортних систем.

З 2018 року переміщення нафти трубопровідним транспортом безпосередньо з території Російської Федерації на територію України є неможливим.