УКРТРАНСНАФТА ОНОВИЛА НАСОСНІ АГРЕГАТИ НАФТОПРОВОДУ «ДРУЖБА»

АТ «Укртранснафта» замінило на лінійній виробничо-диспетчерській станції «Сколе» магістрального нафтопроводу «Дружба» (Львівська обл.) морально та фізично застарілі насоси нафтоперекачувальних агрегатів, які експлуатувалися на станції з 1976 року. Їм на зміну змонтовані три нові енергоефективні нафтові насоси українського виробництва типу 20НДсН-М1.

Завдяки роботі сучасних підпірних насосів щорічне зменшення обсягів використання електроенергії при транспортуванні нафти становитиме близько 100 тис. кВт-год. Також заміна обладнання підвищить експлуатаційну надійність нафтопроводу, який щоденно забезпечує безперебійний транзит нафти до країн Європи.

Нові насоси мають покращені технічні характеристики. Зокрема, їх коефіцієнт корисної дії сягає 89%, а міжремонтний період становить 16,5 тис. годин напрацювання, що дозволить майже в чотири рази скоротити витрати на їх технічне обслуговування та ремонт. При цьому строк експлуатації нового обладнання – не менше тридцяти років.

У 2018 році Укртранснафта замінила два аналогічні насоси на ЛВДС «Броди», які надійно працюють та вже заощаджують для Товариства кошти завдяки зменшенню використання електроенергії при транспортуванні нафти ділянкою нафтопроводу «Броди-Держкордон».

У 2020-2021 роках Укртранснафта планує реконструювати магістральну насосну І-ї черги ЛВДС «Сколе» із заміною магістральних насосів нафтоперекачувальних агрегатів, що дозволить ще більше підвищити енергоефективність та надійність роботи нафтотранспортної системи України.