УКРТРАНСНАФТА ОНОВИЛА ЧОТИРИ РЕЗЕРВУАРИ НА МНТ ПІВДЕННИЙ

26 липня 2019 року АТ «Укртранснафта» завершила плановий ремонт нафтового резервуару №2 на МНТ «Південний» (Одеська обл.). Це вже четвертий резервуар, який компанія оновила за останні роки (також оновлено резервуари №1,5 та 8), чим забезпечила їхню подальшу надійну та безпечну експлуатацію.

Комплекс ремонтних робіт передбачав зачищення резервуарів від залишків нафти та донного осаду, експертне обстеження, металомонтажні роботи, демонтаж та монтаж нового ущільнюючого затвору, ремонт системи водоспуску, влаштування протикорозійного покриття металоконструкцій резервуару. 

Після ремонту металоконструкцій плаваючої покрівлі корисна місткість резервуару №2 зросла на 1,2 тис. м куб. 

Плановий ремонт на цьому резервуарі тривав менше року (28 вересня 2018 року – 26 липня цього року). У стислі терміни (з врахуванням строків для проведення закупівель матеріалів, послуг з експертного обстеження, ремонту металоконструкцій та протикорозійного покриття) персонал підрозділів Територіального офісу компанії в Одесі самостійно провів зачищення резервуару. Металомонтажні роботи з ремонту центральної частини плаваючої покрівлі, підсилення катетів зварних швів, заміни підсилюючих елементів металоконструкцій  в обсязі 1,99 тонн та нанесення протикорозійного покриття площею більш, ніж 9,2 тис. м кв. – із залученням підрядника, якого визначили шляхом проведення конкурсу. Монтаж ущільнюючого затвору провели працівники механіко-технологічних дільниць МНТ «Південний» та БВО «Херсон». Після успішного проведення комплексного випробування резервуару, 13 серпня Укртранснафта ввела його в експлуатацію.

При нанесенні нормативних написів та позначень на резервуар Укртранснафта використала сучасний логотип та типографіку брендбуку Групи «Нафтогаз». 

До кінця року компанія розпочне ремонти ще двох нафтових резервуарів – №9 та 4, завершення яких планується у 2020 році. 

Довідка

МНТ Південний – морський нафтовий термінал, призначений для прийому, відвантаження та транспортування нафти магістральними нафтопроводами України. Резервуарний парк терміналу складається з десяти нафтових резервуарів, загальна ємність яких становить 200 тис. м куб.