УКРТРАНСНАФТА ЛІКВІДУВАЛА ЗЛОВМИСНЕ ПОШКОДЖЕННЯ НАФТОГОНУ НА ЖИТОМИРЩИНІ І ВИЯВИЛА «ВРІЗКУ» У ПРИВАТНИЙ НАФТОПРОДУКТОПРОВІД

23 квітня 2019 року під час пішого обстеження нафтопроводу «Мозир-Броди» (МН «Дружба») працівники служби безпеки АТ «Укртранснафта» виявили неподалік с. Велень (Житомирська обл.) зловмисне пошкодження нафтогону.

В ході огляду території, за 25 м від місця «врізки», спеціалісти Укртранснафти знайшли два обладнані кульовими кранами шланги, що пролягали від магістрального нафтопроводу. Відбір нафти через них не здійснювався.

Оскільки працівники Укртранснафти востаннє проводили піше обстеження вказаної ділянки нафтопроводу 21 квітня і порушень не виявили, то, ймовірно, несанкціоноване втручання у роботу магістрального нафтопроводу зловмисники могли здійснити в період 21-22 квітня. Про це ж свідчить і стан прокладення шлангу.

Окрім цього, поблизу «врізки» у нафтопровід фахівці Укртранснафти виявили навмисне пошкодження із відводом завдовжки 55 м магістрального нафтопродуктопроводу ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Труба цієї компанії пролягає по правий бік від другої черги нафтопроводу «Дружба».

Про виявлені «знахідки» представник служби безпеки Укртранснафти повідомив працівників правоохоронних органів у Житомирській обл. та начальника служби безпеки ТОВ «Прикарпатзахідтранс».

За фактом вчинення кримінального правопорушення (ст. 292 КК України) оформлено та зареєстровано заяву у Коростенському відділі поліції Житомирської області за № 4694 від 23 квітня 2019 року.

Станом на 17.40 год 23 квітня 2019 року аварійні бригади Укртранснафти ліквідували зловмисне пошкодження магістрального нафтопроводу «Мозир-Броди». Транспортування нафти відбувається у стандартному режимі.