УКРТРАНСНАФТА І ТРАНСНЕФТЬ ОБГОВОРИЛИ КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ НА ВИТІСНЕННЯ НЕКОНДИЦІЙНОЇ НАФТИ

14 травня в рамках Шостого засідання Міжнародної Асоціації транспортувальників нафти у Братиславі російська «Транснефть», угорська Група MOL, словацька Transpetrol та АТ «Укртранснафта» розглянули питання компенсації додаткових витрат на проведення нестандартних робіт, пов’язаних із витісненням некондиційної нафти із нафтопроводу «Дружба».

Оскільки врегулювання цього питання не передбачене діючою угодою про надання послуг з транзиту російської нафти, замовником яких є ПАТ «Транснефть», сторони узгоджують додатковий договір до чинної угоди, згідно з яким відбуватиметься розрахунок, визначатимуться терміни та умови компенсації додаткових витрат АТ «Укртранснафта».

Наразі компанія звільнила одну нитку нафтопроводу «Дружба» від нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук, що дозволило відновити транзит українською ділянкою нафтопроводу.

Нафта з підвищеним вмістом хлорорганики перекачуватиметься партіями європейським споживачам відповідно до графіку, затвердженого усіма зацікавленими сторонами.

Повне прокачування некондиційної нафти Urals з території України до Угорщини і Словаччини може зайняти від чотирьох до шести місяців. Цей термін залежатиме від концентрації хоорорганічних сполук у залишках сировини.