Суд виніс покарання за пошкодження магістрального нафтопроводу «Мозир-Броди»

25 квітня рішенням Бродівського районного суду Львівської області громадянина України було засуджено до 3 років та 6 місяців позбавлення волі (з іспитовим строком три роки) за спробу викрадення нафти та пошкодження магістрального нафтопроводу. Окрім того, засуджений громадянин С. відшкодував витрати ПАТ «Укртранснафта» на ліквідацію «врізки» в нафтопровід у розмірі 15,4 тис. грн.

Зловмисника було спіймано «на гарячому» майже півтора року тому. 24 грудня 2015 р. працівники підрозділу безпеки філії «МН Дружба» виявили «врізку» на 394-му км магістрального нафтопроводу «Мозир-Броди» (ІІ-ї черги). В результаті пошукових заходів, проведених разом із представниками правоохоронних органів, на огородженій території підприємства в м. Броди було знайдено закінчення відводу від нафтопроводу, із якого нафта закачувалася до ємності у тентованому причепі вантажного автомобіля DAF. Правоохоронці затримали осіб, які перебували на території.

У березні 2016 року слідчий Бродівського відділення поліції вручив громадянину С. 1988-го року народження повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень – у замаху на таємне викрадення чужого майна та у пошкоджені магістральних нафтопроводів, вчинених за попередньою змовою групи осіб (ч.2 ст.292, ч.1 ст.15, ч.3 ст.185, КК України), за які він згодом і був засуджений.

Матеріали стосовно інших невстановлених осіб, причетних до вчинення «врізки» на 394-му км МН «Мозир-Броди» та викрадення нафти, виділені в окреме кримінальне провадження.

ПАТ «Укртранснафта» планує подати апеляцію на рішення Бродівського райсуду, та домогтися винесення для засудженого злочинця реального, а не умовного покарання.

Нагадаємо, що це вже другий вирок суду за пошкодження нафтопроводу. В березні поточного року Попаснянський районний суд Луганської області покарав трьох осіб за викрадення фрагментів нафтопроводу.