СУД ПОЗБАВИВ ВОЛІ ДВОХ ОСІБ ЗА КРАДІЖКУ МАЙНА УКРТРАНСНАФТИ

Лисичанський міський суд Луганської області ухвалив вирок у вигляді позбавлення волі двох осіб строком на 5 років за крадіжку кабелю зв’язку, що належить АТ «Укртранснафта» (ч. 2 ст. 185 КК України).

Суд також повністю задовільнив позовні вимоги компанії про відшкодування матеріальних збитків на суму понад 21 тис. грн.

Проблема крадіжок кабелю зв’язку (мідного кабелю) є однією з найгостріших для Товариства.

Впродовж 2019 року та у першому кварталі 2020-го працівники безпеки Товариства зафіксували 21-у крадіжку та 4-и пошкодження кабелю, 7 крадіжок – за період карантину. Зокрема, у цьому році у Кременчуці (Полтавська обл.) співробітники безпеки компанії затримали на місці скоєння крадіжки трьох осіб. Під час проведення додаткових заходів з’ясувалося, що одну з них вже не вперше затримують за крадіжку кабелю зв’язку.

Кожен такий випадок крадіжки чи ушкодження кабелю призводить до відмови зв’язку, який є необхідним для стабільної роботи магістральних нафтопроводів. До того ж пошкодження або руйнування магістральних нафтопроводів та технологічно пов’язаних з ними об’єктів, споруд, засобів автоматики, зв’язку, сигналізації не лише завдають збитків Товариству, але й можуть призвести до виникнення техногенної катастрофи.

АТ «Укртранснафта» оперативно вживає заходів для ефективного реагування на будь-які протиправні дії осіб стосовно майна Товариства.

Зокрема, компанія постійно взаємодіє та співпрацює із правоохоронними органами для встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють незаконні дії щодо Товариства.

«З метою вжиття превентивних заходів з питань протидії злочинності Товариство бере участь у міжвідомчих нарадах з підрозділами Національної поліції, виконує спільні заходи з попередження та розкриття правопорушень на об’єктах Укртранснафти та скеровує ініціативні листи до правоохоронних органів для активізації досудового розслідування у кримінальних провадженнях вказаної категорії», – зазначають спеціалісти управління безпекою АТ «Укртранснафта».