Розкрадачам нафти з нафтопроводу на Львівщині загрожує до 12 років позбавлення волі

У січні 2021 року Львівська обласна прокуратура передала до Стрийського міськрайонного суду Львівської області обвинувальний акт проти організованої групи осіб за пошкодження магістрального нафтопроводу «Броди-Держкордон» (МН «Дружба») і викрадення майна АТ «Укртранснафта» в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, працівники служби безпеки АТ «Укртранснафта» разом із правоохоронцями Львівської області у вересні 2020 року виявили групу з 5 осіб, яка займалася несанкціонованим відбором нафти з магістрального нафтопроводу «Броди-Держкордон».

За фактом було розпочато досудове розслідування, в якому працівники безпеки компанії набули статусу представника потерпілої особи та, як учасники кримінального провадження, для захисту законних інтересів Товариства, вживали активних заходів для прийняття законного процесуального рішення у кримінальному провадженні. Зокрема, працівники служби безпеки брали участь у проведенні слідчих дій, подавали докази органу досудового розслідування, заявляли клопотання  про проведення слідчих, розшукових дій з висловленням конкретних пропозицій.

Орган досудового розслідування кваліфікував дії організованої групи за ч. 2 ст. 292 (пошкодження магістрального нафтопроводу, яке призвело до порушення нормальної роботи нафтопроводу вчинено за попередньою змовою групою осіб) та ч. 5 ст. 185 (таємне викрадення майна в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб) КК України. Санкції статей, які прокуратура інкримінувала обвинуваченим, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

«Ми зацікавлені у справедливому встановленні і притягненні до кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії проти Товариства. Працівники служби безпеки, як представники потерпілої сторони, і надалі братимуть участь в судовому розгляді справи для відстоювання законних інтересів Товариства і відшкодування завданих збитків», – зазначила начальник відділу кадрової безпеки та роботи з правоохоронними органами АТ «Укртранснафта» Юлія Франтовська.