ПРОВЕДЕНО ТРЕНУВАННЯ З АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

 

У березні 2018 року на території МНТ «Південний» було проведено командно-штабні навчання з організації здійснення контрдиверсійної/антитерористичної операції.

Навчання відбувалося в умовах максимально наближених до реальних подій. За сценарієм, група уявних диверсантів здійснила спробу проникнути на територію МНТ «Південний», але їм це не вдалося завдяки організованій і злагодженій роботі працівників служби безпеки об’єкта. Однак диверсанти вирішили у будь-який спосіб порушити роботу нафтопроводів, тому вночі вони активізували вибуховий пристрій на посту № 1 біля входу в адміністративну будівлю МНТ «Південний», що призвело до пожежі.
Дотримуючись посадових інструкцій та плану оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, співробітники філії «ПМН» Укртранснафти своєчасно надали інформацію про скоєння диверсійного акту в правоохоронні органи та Державну службу з надзвичайних ситуацій міста Одеса.

Для ліквідації наслідків із числа осіб правоохоронних органів Одеської області, Національної гвардії України, а також співробітників Товариства було створено оперативний штаб. Силами цього штабу проведено ряд практичних заходів щодо блокування, встановлення та знешкодження умовних диверсантів.
Водночас, співробітники служби пожежної охорони СБ МНТ «Південний» спільно з ДСНС міста Южного оперативно локалізували пожежу, завадивши поширенню полум’я.

Загалом у навчаннях взяли участь понад 300 осіб з числа співробітників Укртранснафти, особового складу правоохоронних органів та Державної служби з надзвичайних ситуацій. У рамках навчань було відпрацьовано практичні дії працівників у разі виникнення надзвичайної події диверсійного/терористичного характеру, а також їх взаємодію з правоохоронними органами.