ПОЗИЦІЯ УКРТРАНСНАФТИ ЩОДО ЗАЯВИ УКРТАТНАФТИ

АТ «Укртранснафта» вважає маніпулятивною заяву ПАТ «Укртатнафта» стосовно планів імпортувати ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» нафтопродукти з Білорусі.

Основним завданням ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг», яке створене у складі дивізіону «Нафта» у жовтні минулого року відповідно до рішення НАК «Нафтогаз України», є закупівля та продаж нафтопродуктів і нафтохімічних продуктів в інтересах всіх підприємств Групи Нафтогаз, а також ведення самостійної трейдингової діяльності.

Одним із завдань створення цієї компанії є забезпечення додаткового доходу Групи Нафтогаз за рахунок трейдингової діяльності. Відтак це дасть можливість збільшити обсяг виплати дивідендів до Державного бюджету України.

Наголошуємо, що операції з придбання нафтопродуктів у ТОВ «БНК-УКРАЇНА» повністю відповідають вимогам чинного законодавства України та пройшли процес попереднього погодження в рамках відповідних процедур Групи Нафтогаз і схвалені наглядовою радою.

Водночас Укртранснафта вітає зусилля всіх учасників ринку, спрямовані на забезпечення стабільної і збалансованої роботи паливного сектору України і забезпечення конкурентного середовища у ньому.

При цьому, вочевидь, таку вкрай негативну реакцію ПАТ «Укртатнафта» можна пояснити появою нового гравця на ринку трейдингу нафтопродуктами.

Принагідно нагадаємо, восени минулого року ПАТ «Укртатнафта» мала досвід закупівлі та реалізації білоруських бензинів і дизельного пального виробництва Мозирського НПЗ, а також скрапленого газу виробництва російської нафтогазової компанії «Роснефть».