Позиція Укртранснафти про стратегічний резерв нафти та нафтопродуктів

15-16 листопада 2017 року відбулась IX щорічна міжнародна конференція «Petroleum Ukraine 2017».

Генеральний директор ПАТ «Укртранснафта» Микола Гавриленко взяв участь у зазначеній конференції, яка стала публічним майданчиком для зустрічі професіоналів у сфері нафтопродуктів, переважно з числа топ-менеджерів та власників ключових компаній галузі видобування та забезпечення нафтою та нафтопродуктами.

Організатори заходу фахово визначили найбільш актуальні питання для галузі та винесли їх на обговорення учасників. Так, були розглянуті питання перспективи створення стратегічного резерву нафти та нафтопродуктів, тенденцій європейського та українського ринків, результати боротьби з тіньовим ринком, ініціативи зі спрощення адміністрування акцизного збору, нові технічні рішення для нафтогазової галузі.

Генеральний директор ПАТ «Укртранснафти» висловив свою експертну думку щодо перспектив створення резерву нафти та нафтопродуктів, що є стратегічним для країни питанням та важливим чинником зміцнення її енергетичної незалежності.

За його думкою, до створення такого резерву слід підходити дуже зважено з урахуванням забезпечення прозорих процедур його формування та використання, визначення об’єктивної вартості зберігання нафти та нафтопродуктів.

«Доля нафти, яка буде зберігатись у резерві, складатиме 30% від загального його об’єму. І одним з важливих чинників його функціонування, у частині нафти, є сталість її оновлення. Цей процес залежить безпосередньо від місця розташування резерву у віддаленості до єдиного в Україні нафтопереробного заводу.» – підкреслив Микола Гавриленко.