ПОШКОДЖЕННЯ НАФТОПРОВОДУ НА ЗАКАРПАТТІ: ВИЯВЛЕНО ПІДПІЛЬНУ БАЗУ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ВИКРАДЕНОЇ НАФТИ

13 грудня представники регіонального підрозділу Національної поліції разом зі службою безпеки АТ «Укртранснафта» виявили підземний відвід завдовжки понад 1 км, що пролягав до спеціально обладнаного приватного будинку в с. Руське Мукачівського району Закарпатської області. Через змонтовану систему рукавів та кульових кранів відбувався несанкціонований відбір нафти із нафтопроводу «Дружба».

Відкачану через врізку нафту зловмисники зберігали у складському приміщенні завбільшки 400 м кв., яке розташоване у м. Мукачево Закарпатської області. Під час обшуків цієї бази правоохоронці виявили саморобний гумовий резервуар ємністю більше 50 м куб., частково заповнений викраденою нафтою, електродвигун з насосом, шланги для відкачування нафти з резервуару до автоцистерн, муфти, крани, пристосування для ізоляції і з’єднання труб, лопати та ін.

На місці виявлення знарядь злочинної діяльності представники Нацполіції затримали двох осіб для проведення подальших слідчих дій.

Нагадаємо, 11 грудня патруль служби безпеки АТ «Укртранснафта» виявив на ділянці магістрального нафтопроводу «Броди – Держкордон», поблизу с. Руське Мукачівського району Закарпатської області зловмисне втручання у роботу нафтогону. Внаслідок цього відбулась розгерметизація відводу нафтопроводу. Для проведення ремонтних робіт спеціалістам «Укртранснафти» довелось зупинити перекачку нафти на ушкодженій ділянці трубопроводу. Після усунення пошкодження постачання нафти відбувається у звичайному режимі.

Загалом з початку тижня ремонтні бригади Товариства ліквідували три несанкціоновані підключення до магістральних нафтогонів.

За усіма випадками зловмисних втручань у роботу нафтопроводів відкрито кримінальні провадження.