ПЛАНУЄТЬСЯ ПОЕТАПНЕ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ТРАНСПОРТУВАННЯ НАФТИ

Протягом останніх років в Україні спостерігалась недосконалість методики ціноутворення вартості послуг з транспортування нафти, що в умовах зниження обсягів транспортування негативно впливає на роботу підприємств нафтотранспортної галузі. У зв’язку з цим, транспортування нафти магістральними трубопроводами для споживачів України було і досі залишається збитковим сегментом діяльності АТ «Укртранснафта».

Для виправлення ситуації шляхом встановлення економічно обґрунтованих тарифів, у 2017 році Товариство звернулось до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з пропозицією переглянути методику та перерахувати тарифи на транспортування нафти магістральними нафтопроводами для українських споживачів.

Влітку 2017 року, після проведення громадських обговорень, під час яких не було висловлено жодних зауважень, НКРЕКП прийняла постанову про затвердження нового Порядку формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами.

Зі свого боку АТ «Укртранснафта», на основі затвердженого Порядку, підготувало пакет документів для зміни діючих тарифів на транспортування нафти, які б враховували специфіку роботи нафтотранспортної системи України в сучасних умовах і дозволили б упровадити ефективну економічно обґрунтовану тарифну політику. Запропоновані розрахунки були винесені на громадські обговорення. У результаті них сторони дійшли згоди, що вітчизняні підприємства нафтовидобувної та нафтопереробної галузей не готові до стрімкого підвищення тарифів, і це призведе до значного фінансового навантаження на українського замовника послуг Товариства.

Враховуючи позицію своїх партнерів і лишаючись відкритими до діалогу, АТ «Укртранснафта» запропонувало поетапний перерахунок тарифів – протягом трьох років. На початку 2018 року Товариство подало відповідні пропозиції до НКРЕКП з метою внесення змін у Порядок.
Наразі Проект про затвердження змін до Порядку формування тарифів на транспортування нафти винесено на громадські обговорення, які продовжаться до 17 вересня 2018 року.
Товариство очікує, що зміни у Порядок наберуть чинності вже цієї осені, після чого до НКРЕКП буде надано нові розрахунки тарифів і розпочато процедуру їх обговорення та затвердження.

За умови реалізації вищенаведеного, перший етап підвищення тарифів на послуги транспортування нафти магістральними нафтопроводами для вітчизняних споживачів заплановано на I квартал 2019 року.