люди, які транспортують нафту
Павло Поздняков
головний інженер філії "ПДМН" ПАТ "Укртранснафта"
За сім років на посаді розробив кілька ноу-хау в ремонтних технологіях
ПРО ПРИНЦИПОВІСТЬ У КЕРІВНИЦТВІ
Трудовий шлях в мене, можна сказати, класичний – пішов по стопах батьків. Попрацювавши майже по всій території Радянського Союзу, мій батько волею долі опинився в Сумах, де обійняв посаду начальника нафтопровідного управління. Мама також працювала диспетчером товаро-транспортного відділу Сумського РНУ.

В дитинстві, звісно, ходив до батьків на роботу, де з цікавістю споглядав за роботою насосів на нафтоперекачувальній станції. Вже здобувши першу вищу технічну освіту у 1998 році прийшов в Сумське управління на посаду інженера з експлуатації нафтоперекачувальної станції — це стандартна стартова позиція в нашій справі. До цього на практиці встиг попрацювати слюсарем технологічних установок, диспетчером, оператором станції і лінійним трубопровідником. Не буду приховувати, що під час моїх перших кроків батько допомагав – без його порад та корегування вірного напряму було б тяжче.

Першим моїм трудовим наставником був Остапенко Олександр Миколайович, начальник НПС «Головашівка» Сумського РНУ. Тоді він мені здавався надто жорстким начальником, але з роками і я сам став принциповим, навіть моментами суворим керівником. Та без цього у нас ніяк: робота відповідальна, а помилки дорого коштують. Йти на поблажки та угоди із власними совістю та принципами неприпустимо.

ЛВДС "Кременчук"
ПРО ГЕРОЇЗМ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
Якщо проаналізувати, то потреба у прояві героїзму на роботі частіше виникає у тих випадках, коли хтось перед тим допустив недбальство та помилки. У разі належним чином спланованої та регламентованої роботи, негативних подій, ліквідація яких потребує надмірних зусиль, не буде. Простіше кажучи: краще попередити і не допустити, аніж потім пожинати плоди недбальства.

Але не всі проблеми можна легко передбачити. Так, на початку 2000-х років сторонні втручання у роботу нафтопроводу (так звані «врізки») були справжньою бідою. Зловмисники використовували кустарні технології, що зазвичай призводило до розгерметизації нафтопроводу і витоку сировини. Коли прибував до місця НП, вже в повітрі було чути запах нафти, велика територія була «замазучена», а це небезпека загоряння, травмування людей, екологічних наслідків.

Саме у таких ситуаціях і формується жорсткість характеру, еластичність мислення, оперативність у прийнятті рішень. Бо коли нафта б'є фонтаном, то рахунок йде на хвилини. В таких ситуаціях роздумувати треба менше, а мізкувати швидше.


"Чи втомлююсь я від такої відповідальності та навантаження? По-перше, я розцінюю себе як найманого спеціаліста, який зобов'язаний якісно працювати та нести відповідальність за свої дії. У мене є достойна зарплата, нормальні умови праці, є підприємство, роботою на якому дійсно пишаєшся. Це матеріальні та емоційні бонуси, за отримання яких, за законами збереження енергії, треба щось віддавати."
Павло Поздняков
головний інженер філії МН "ПДМН"
ПРО УЧНІВ ТА АВТОМАТИЗАЦІЮ ВИРОБНИЦТВА
Впевнений — альтернативи виробничому навчанню нема. Допоки людина своєю працею, своїми руками не відчує і не зрозуміє систему, нічого не вийде. Перші рік-півтора молодий фахівець потребує опіки на робочому місці. Надалі вже дивишся – як швидко схоплює, чи хоче отримувати нові знання, досвід.

Робочі стосунки взагалі передбачають обмін досвідом, це природно. І я намагаюся не обходити стороною молодих спеціалістів, студентів. Проте їх зараз не так вже й багато — минулого року взагалі лише одного студента з Івано-Франківського університету взяли.
ЛВДС "Кременчук"
Один учень на рік – це, може, і сумно, але не катастрофа для нас. Свого часу успішно пройшла масштабна програма по залученню молодих спеціалістів до роботи на нашому підприємстві. І сьогодні кадрового вакууму ми не відчуваємо, є необхідний базис. До того ж зараз є така загальна тенденція: виконувати більше роботи, залучаючи менше людей. Ми навчилися виконувати масштабну та складну роботу з мінімальними затратами. Для прикладу – попереднє покоління фахівців виконувало демонтажів дефектних ділянок та засувок один-два на рік, і це було досягненням. В цьому році силами «ПДМН» ми замінили зо три десятки дефектних ділянок. Це не автоматизація, не роботизація, люди роблять все своїми руками, але вже за удосконаленими технологіями. Автоматизувати можна процес управління, перекачки, проте ремонтні роботи на сьогодні машинам з комп'ютерами не довіриш.
ПРО ЕКСКЛЮЗИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ "ПРИДНІПРОВЦІВ"
За сім років моєї роботи на посаді головного інженера на «ПДМН» не трапилося жодної масштабної аварії, пов'язаної з ненадійною експлуатацією обладнання тощо, і цим дійсно можна пишатися. Зважаючи на тимчасове обмеження інвестиційної програми з будування нових об'єктів, наша головна ціль наразі – зберегти те що є у робочому стані. За мою каденцію отримав розвиток напрям ремонту своїми силами запірної арматури, засувок великих калібрів високих серій (раніше підприємство витрачало багато коштів при залученні сторонніх підрядників). Зараз закінчується ремонт і зовсім скоро ми запустимо виробничий цех. У нас є своє ноу-хау на технологію ліквідації фонтанних викидів нафти, так вміють ремонтувати лише «придніпровці». Акцентуємо увагу на розвитку наших лабораторій технічної діагностики та діяльність проектно-кошторисного відділу. Звісно, не відмовляємо колегам з інших філій в наданні допомоги. Всі ці напрацювання приходять з досвідом у процесі практичного вирішення проблем. Весь час розмірковуємо, як ту чи іншу роботу виконати ефективніше і простіше.