Люди, які транспортують нафту
Зоряна Савчин
начальник сектору обліку необоротних активів та запасів бухгалтерії "МН "ПДМН" ПАТ "Укртранснафта"
"Наша робота як Тетрис - тільки-но розібрали одні "кубики", як падають інші, потім ще, ще і ще..."
ПРО НАСТАВНИКІВ
Після закінчення вишу в серпні 1997 року приїхала в Кременчук, бо за умовами договору з підприємством я мала повернутися сюди на роботу. На підприємстві «Придніпровські магістральні нафтопроводи» працювала моя мама, Курцеба Надія Євгенівна, тут я проходила виробничу практику, готувала дипломну роботу, тож добре усвідомлювала, куди йду працювати.

Спершу мене брали на посаду інженера з нормування праці в Кременчуцьке районне нафтопровідне управління. Але мій одногрупник, який мав зайняти вакансію бухгалтера, в останній момент відмовився їхати, і в мене з'явилася можливість вибору. Що таке нормування праці я добре знала, а от бухгалтерія мені здавалася чимось новим і цікавим, і я вирішила – буду освоювати. Моя перша наставниця – головний бухгалтер Кременчуцького РНУ Сердюк Олександра Михайлівна (зараз вона вже на пенсії) – познайомила мене з колективом і закріпила досвідченого бухгалтера Дядченко Любов Юхимівну, в якої я переймала перший досвід.

ПРО ВАЖЛИВІСТЬ "ЗНАТИ ВСЕ"
Хоча спеціальність в мене не зовсім «нафтова», але інститут був технічний і «нафтогазовий», тому економісти теж вивчали основи нафтовидобування, транспортування і переробки, їздили на об'єкти. Тоді я гадала, для чого воно мені потрібно...
Але життя показало, що знання зайвими не бувають.
Начальник Кременчуцького РНУ Шейко Анатолій Дмитрович, пам'ятаю, якось питає: «Знаєш, де 753-й кілометр нафтопроводу Мічуринськ-Кременчук? Туди хотіли оформити відрядження, але це ж одразу за парканом НПС! Яке відрядження?!». Я кажу, ні, не знаю, і нащо воно мені, бухгалтеру, знати всю трасу нафтопроводів, для цього є відділ експлуатації. На що він мені відповів: «Ти маєш знати все!». Не скажу, що знаю тепер все, але точно розумію, в кого можу спитати, де подивитись, з ким порадитись.
ПРО "НУДНУ" РОБОТУ
Мій син Ярослав іноді запитує: «Мамо, як ти витримуєш таку нудну роботу: весь час в цифрах, таблицях, підрахунках, а ця купа різних паперів!». Але я чесно кажу – мені подобається. Так, буває важко. Люди, щоб покращувати пам'ять і тренувати роботу мозку, розгадують кросворди і головоломки. Але у бухгалтерії мозку нема коли відпочивати. В нас є Податковий кодекс, національні та міжнародні стандарти обліку, безліч законодавчих актів і тисячі роз'яснень до них, причому все це знаходиться в постійній динаміці. Жартома кажемо: наша робота як Тетрис – тільки-но розібрали одні «кубики», як падають інші, потім ще і ще. Це безкінечний процес, який постійно тримає нас в тонусі.
І я дійсно отримую задоволення, коли все виходить правильно і вчасно, як планувалося. Хоча в бухгалтерії по-іншому просто не може бути.

Деякі наші колеги напівжартома говорять, що ми тут, в бухгалтерії, лише перекладаємо папери та каву п'ємо, буцімто не паримося. Але якось у нас виникли вакансії і ми почали шукати заміну серед своїх, у кого була відповідна освіта. Кличемо одного потенційного бухгалтера до нас: зарплатня вища, робота в кабінеті, приходь. А він на це: «Та ні, у вас тут до пізньої ночі сидять, відпочивати нема коли, хворіти не можна, у відпустку коли хочу не піду. На Новий рік у вас річний звіт, на Великодні свята – квартальний, влітку – піврічний». Другого, третього питали – ніхто не хоче «каву пити» в теплому кабінеті.