Оголошення Товариства

АТ «УКРТРАНСНАФТА» ОГОЛОШУЄ ПРО ПОШУК ПОТЕНЦІЙНИХ ЗАМОВНИКІВ ПОСЛУГ З ТРАНСПОРТУВАННЯ НАФТОПРОДУКТІВ МАГІСТРАЛЬНИМ НАФТОПРОДУКТОПРОВОДОМ «САМАРА – ЗАХІДНИЙ НАПРЯМОК»

АТ «Укртранснафта» повідомляє про заплановане відновлення транспортування нафтопродуктів українською ділянкою магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», отриманого в управління на підставі Договору на управління активами (майном) від 30.06.2021, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Як повідомлялося раніше, Товариством отримані усі дозвільні документи, передбачені чинним національним законодавством та необхідні для початку транспортування нафтопродуктів магістральним нафтопродуктопроводом транзитом та для потреб внутрішніх замовників із подальшим відвантаженням залізничним і автомобільним транспортом.

Послуги з транспортування нафтопродуктів надаються на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування нафтопродуктів магістральним трубопроводом згідно з Постановою № 1082, виданої 5 липня 2021 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 16.02.2017 № 202, серед іншого, передбачено, що ліцензіат повинен забезпечити рівні права доступу до магістрального трубопроводу для всіх замовників послуг з транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, а у разі недостатності пропускної потужності магістрального трубопроводу (нафтотранспортних, нафтопродуктотранспортних потужностей) – дотримання встановленого механізму її розподілу.

Запрошуємо до співпраці на договірних засадах усіх потенційних партнерів – замовників послуг з транспортування нафтопродуктів (постачальників пального) магістральним нафтопродуктопроводом.

Переваги надаватимуться потенційним замовникам, пропозиції яких відповідатимуть наступним критеріям:

  1. гарантування замовлення послуг з транспортування нафтопродуктів магістральним нафтопродуктопроводом у тривалій перспективі (щонайменше на один рік) на умовах «качай або плати»;
  2. гарантування зобов’язання щодо транспортування нафтопродуктів у обсязі щонайменше 100 тисяч тонн нафтопродуктів на місяць, що еквівалентно 1,2 млн. тонн нафтопродуктів на рік;
  3. гарантування оплати послуг на умовах 100% передоплати вартості транспортування гарантованих обсягів (щонайменше 100 тисяч тонн нафтопродуктів на місяць), при цьому передоплата за перший місяць транспортування здійснюється не пізніше, ніж протягом 3 (трьох) банківських днів з моменту підписання відповідного договору про надання послуг з транспортування нафтопродуктів;
  4. зобов’язання замовника послуг з транспортування нафтопродуктів щодо страхування ризиків втрати прийнятих до транспортування нафтопродуктів в результаті зловмисного пошкодження нафтопродуктопроводу;
  5. розкриття потенційним замовником повної інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників для проведення аналізу можливого застосування до нього або пов’язаних з ним осіб обмежувальних заходів (санкцій), передбачених ст. 4 ЗУ «Про санкції» та/або санкцій, застосованих уповноваженими міжнародними організаціями – ООН, Європейського Союзу, та/або санкцій, введених в дію уповноваженими на те органами влади Сполучених Штатів Америки, Великобританії, що забороняють або обмежують ведення з ним діяльності.

Враховуючи те, що нафтопродуктопровід заповнено дизельним паливом третіх осіб, яке не є власністю Товариства, основною вимогою для потенційних замовників послуг є гарантування наявності у власності (або у спільній власності з декількома іншими замовниками) нафтопродукту, необхідного для забезпечення безперервного технологічного процесу транспортування («технологічного обсягу»), обсягом від 70 тисяч до 140 тисяч тонн (в залежності від маршруту транспортування), який буде повернуто замовнику(-ам) після закінчення строку дії відповідного договору про надання послуг з транспортування нафтопродуктів протягом 1-3 місяців, або викуплено Товариством для власних потреб.

Тарифна політика АТ «Укртранснафта» в частині надання послуг з транспортування, зберігання та відвантаження (наливу) нафтопродуктів є гнучкою та безпосередньо залежить від гарантованих обсягів транспортування нафтопродуктів (їх резервування).

Тарифи на транспортування нафтопродуктів територією України, за умови відповідності Замовника критеріям 1-5, за маршрутами транспортування складатимуть:

  • кордон Республіки Білорусь/України – ЛВДС «Новоград-Волинський» (Україна) – еквівалент 7 доларів США за одну метричну тонну нафтопродукту, зданого в кінцевій точці маршруту, без ПДВ;
  • кордон Республіки Білорусь/України – ЛВДС «5С» (Україна) – еквівалент 8 доларів США за одну метричну тонну нафтопродукту, зданого в кінцевій точці маршруту, без ПДВ;
  • ЛВДС «5С» (Україна) – ПЗП «Нірбогдань (Угорщина), ПЗП «Тисауйварош» (Угорщина) – еквівалент 10 доларів США за одну метричну тонну нафтопродукту, зданого в кінцевій точці маршруту, без ПДВ;
  • кордон Республіки Білорусь/України – ПЗП «Нірбогдань (Угорщина), ПЗП «Тисауйварош» (Угорщина) – еквівалент 15 доларів США за одну метричну тонну нафтопродукту, зданого в кінцевій точці маршруту, без ПДВ.

Тарифи на транспортування нафтопродуктів територією України, за умови невідповідності Замовника критеріям 1-2, напряму залежатимуть від запропонованих обсягів транспортування і обговорюватимуться окремо.

Заявки потенційних замовників послуг з транспортування нафтопродуктів (постачальників пального) приймаються до 13:00 30 грудня 2021 року.

За додатковою інформацією щодо порядку надання заявок можна звертатись за тел.: +380 44 201 57 38, е-mail: m.kravchenko@ukrtransnafta.com.