НКРЕКП ЗАТВЕРДИЛА НОВІ ТАРИФИ НА ТРАНСПОРТУВАННЯ НАФТИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ УКРАЇНИ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, ухвалила Постанову про збільшення тарифів на транспортування нафти оператора нафтотранспортної системи України «Укртранснафта» в три етапи до жовтня 2022 року.

Відповідне рішення Нацкомісія прийняла на засіданні 11 жовтня.

На першому етапі тариф на прокачку нафти з морських терміналів для споживачів України: за маршрутом МНТ «Південний» – Кременчуцький НПЗ становитиме 147,08 грн за 1 тонну (без ПДВ) замість 154,21 грн. Прокачка ПЗД «Одеса» – Кременчуцький НПЗ у період з 1 листопада 2019 року до 31 жовтня 2020 року коштуватиме 132,13 грн/1 тонна (без ПДВ) замість 144,31 грн.

Тариф на транспортування нафти з моря ґрунтується на основі гарантованих обсягів прокачки, що становитимуть не менше 1,2 млн тонн на рік. Це дозволило переглянути рівень зростання тарифів за двома напрямками у бік зменшення у порівнянні із проектним ростом. Перерахунок за рештою чотирма маршрутами не проводився.

Перегляд дозволить гарантувати поступовий вихід сегменту транспортування нафти до українських споживачів на роботу за економічно обґрунтованими тарифами, що в подальшому забезпечить компанії компенсацію усіх витрат та досягнення необхідної рентабельності.

Нові тарифи на транспортування нафти наберуть чинності після публікації рішення Нацрегулятора в «Урядовому кур’єрі».

Нагадаємо, АТ «Укртранснафта» і ПАТ «Укртатнафта» на три роки уклали угоду про збільшення гарантованих обсягів транспортування нафти з морських портів до Кременчуцького нафтопереробного заводу до 1,2 млн тонн на рік.