НА ХАРКІВЩИНІ ВИКРИЛИ СХЕМУ РОЗКРАДАННЯ ГАЗОВОГО КОНДЕНСАТУ

Зловмисники викрали з трубопроводу понад 18 тонн газового конденсату

Працівники служби безпеки Управління з переробки газу та газового конденсату (УПГГК), що входить до складу дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України», спільно з працівниками ТОВ «УТН-Безпека» виявили схему розкрадання вуглеводної суміші із конденсатопроводу ТЦСК (технологічний цех стабілізації конденсату) «Базилівщина» – ШВПГКН (Шебелинське відділення з переробки газового конденсату та нафти) у Харківській обл.

В ході обстеження території з допомогою безпілотних-літальних апаратів працівники компанії виявили на відстані 1,6 км від конденсатопроводу замаскований пластиковий шланг, що пролягав по засіяних фермерських полях, а за 500 м від трубопроводу – пластиковий контейнер із кульовими кранами, саморобним редуктором зниження тиску та манометром. Під час подальшого розслідування працівники безпеки знайшли врізку у конденсатопровід за 76 км від Шебелинського НПЗ.

За результатами огляду місцевості безпеківці встановили місце сховку викраденого газового конденсату: у лісосмузі неподалік с. Розсохувата (Харківська обл.) за 9 км від місця врізки знайдено металевий резервуар об’ємом до 25 м куб., заповнений газовим конденсатом. Виявлену ємність демонтовано як речовий доказ.

Правоохоронні органи Харківської обл. розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення відповідно до 1 статті 292 КК України (пошкодження або руйнування магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів…). Окрім цього, за кожним фактом виявлення врізки до трубопроводу у нафтовому дивізіоні проводяться службові перевірки та розслідування для встановлення умов та причин, які могли б послугувати скоєнню таких правопорушень. Також вживаються додаткові практично-організаційні заходи для збереження цілісності трубопроводу та своєчасного виявлення несанкціонованих втручань у його роботу.

Зазначимо, у 2019-2020 рр. для недопущення крадіжок газоконденсату та нафти на виробничих об’єктах в рамках дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України» вжито низку заходів. Зокрема, впроваджена нова модель охорони об’єктів, яка не передбачає залучення приватних організацій (охорону забезпечують працівники Національної поліції України, ТОВ «УТН-Безпека» та штатні працівники НАК «Нафтогаз України»), запроваджено нові сучасні технології та технічні засоби для охорони об’єктів (сучасні пошукові прилади і безпілотні-літальні апарати та ін.) та посилено співпрацю і взаємодію підрозділів безпеки з правоохоронними органами.

Загалом у 2019 році працівниками дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України» виявлено та ліквідовано 32 врізки до нафто- та конденсатопроводів (Укртранснафта – 24, УПГГК – 8), у 2020 – 16 (Укртранснафта – 13, УПГГК – 3).