СПРАВУ ЩОДО МАСШТАБНОГО РОЗКРАДАННЯ НАФТИ НА ЛЬВІВЩИНІ НАПРАВЛЕНО ДО СУДУ

У Львівській області до суду направлено справу стосовно організаторів масштабного розкрадання нафти із нафтопроводу.

Розслідування справи тривало більше ніж півроку. Співробітники служби безпеки ПАТ «Укртранснафта» виявили незаконну «врізку» в нафтопровід ще наприкінці червня 2017 року. Разом із викликаними на місце оперативниками Нацполіціі було виявлено замаскований відвід довжиною близько 2,5 км. Він був прокладений на глибині півметра до лісопосадки на околиці одного з населених пунктів, а прихована в ґрунті накопичувальна ємність об’ємом 40 м була вже повністю заповнена сировиною.

Задля маскування процесу зловмисники також використовували окремо виведене і приховане дистанційне керування насосом для перекачування нафти в вантажний автотранспорт.

Згодом правоохоронці і співробітники СБ «Укртранснафти» виявили і перевалочну базу, де зберігалася викрадена нафта. Кількох зловмисників було затримано на місці скоєння злочину – вони саме намагалися вивезти викрадену нафту на двох спеціально переобладнаних вантажних автомобілях.

Згідно з повідомленням Нацполіції України, в ході розслідування правоохоронці довели причетність до викрадання нафти 8 жителів Львівщини.

Всім членам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 292 (Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів і нафтопродуктопроводів) і ч. 5 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.